Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

25 styczeń 2017 roku – dzień z panią Moniką Sawicką.

Utworzono dnia 27.01.2017
Czcionka:

Spotkania i zajęcia upłynęły pod znakiem miłości – miłości do zwierząt, do siebie,
do drugiego człowieka i miłości do ojczyzny.

                                 „Piszę książki o miłości, bo światu potrzebna jest miłość.
                                  Nam też…”
                                                                                                Monika Sawicka
 

    Pierwszymi gośćmi Moniki Sawickiej i biblioteki byli uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Liszynie. Potoczyła się ciepła opowieść o miłości do pieska, opisana w książce dla dzieci, pt. „O Kajtku szczęściarzu”. Do napisania utworu dla dzieci zainspirowała pisarkę historia prawdziwa, do której autorka „dolepiła” tematy stanowiące tło dla uczuć i emocji łączących ludzi i zwierzęta.
Dzieci opowiedziały o swoich pupilach, które tak jak i my potrafią się cieszyć, smucić, odczuwają ból i potrzebują naszej stałej opieki, starań i miłości.
    Następnym punktem programu dnia były warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Liszynie, którym patronowało hasło „Wyjmujemy marzenia z głowy”. Spełniamy swoje własne marzenia, nie cudze i nikt inny nie może spełnić ich za nas. Podczas ich realizacji z pewnością znajdą się wokół osoby, które będą trzymać za koszulę, krytykować i wstrzymywać lecz należy mieć w sobie tyle siły, by nie poddać się i spełnić swoje pragnienia. Młodzi ludzie, stosując się do podpowiedzi pani Sawickiej, stworzyli własne „Książki marzeń”, do których będą mieli możliwość wrócić po latach i skonfrontować z rzeczywistością.
    Dzień zakończyło spotkanie autorskie z Moniką Sawicką, adresowane do młodzieży z Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie. Opowieść o rodzajach miłości, różnicach w odczuwaniu emocji między kobietami a mężczyznami i realizacji marzeń bez względu na wiek. Wystarczy chcieć i działać w kierunku spełnienia życiowego, nie poddawać się, gdyż marzenia nie spełniają się same, marzenia trzeba spełniać.
Jeszcze tylko mnóstwo miłych, życzliwych podziękowań, autografy, drobne upominki, życzenia i dzień z panią Sawicką dobiegł końca.
   Pozostał ogrom pozytywnej energii, którą pisarka emanuje i obdziela wszystkich wokół.
Dziękujemy wszystkim gościom za bardzo udany dzień!!!

 

 

  
 

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 63

W tym miesiącu: 156

W poprzednim miesiącu: 341

Wszystkich: 7273