Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

27 lutego - otwarcie wystawy malarstwa Kamila Dawida Garlickiego pod tytułem: „Kierunek”

Utworzono dnia 01.03.2017
Czcionka:

          Kamil Garlicki – zdolny, nadzwyczaj wrażliwy, skromny młody człowiek, indywidualista „nieskażony pędzlem” żadnego znanego malarza, z pasją opowiada o pracy artysty. Jak sam przyznaje, tworzy głównie nocą, zaczyna po dwudziestej pierwszej i maluje do czwartej, piątej nad ranem. Tłumaczy to tym, że żal tracić pięknego dnia, gdy przyroda wabi swoimi urokami, na pracę twórczą. Lecz to najczęściej w ciągu dnia powstają obrazy w wyobraźni Kamila. Pierwszym odbiorcą, krytykiem i recenzentem bywa zwykle mama malarza, którą ów ciepło i często wspomina. To po mamie twórca odziedziczył talent i przejął pierwsze umiejętności, złapał bakcyla i dzięki niej rozwija swoją pasję.
         Jego twórczość charakteryzuje koloryzm, akcentowanie koloru w kompozycji malarskiej oraz traktowanie obrazu jako "rozmazanej powierzchni płótna". Zgodnie z nurtem preferowanym przez Kamila, dominującą tematyką jego prac jest  pejzaż, martwa natura i studium portretowe. Odbiorcy cenią autora za abstrakcyjne pejzaże, które przyciągają uwagę, zmuszają do zatrzymania i zastanowienia nad rzeczywistością.
         Prace wystawione w bibliotece pochodzą  ze zbiorów artysty oraz od indywidualnych nabywców z całej Polski i spoza jej granic, wypożyczone na potrzeby zaprezentowania w lokalnym środowisku. To już 27 wystawa obrazów młodego artysty, druga w naszej placówce, gdzie macie państwo okazję przeżyć wspaniałą przygodę z malarskim duchem. Na wystawie zaprezentowane są nie tylko obrazy malowane farbami akrylowymi ale również rysunki. Z tymi ostatnimi autor nie rozstaje się gdyż uważa, że nie są dość dobre a warsztat jeszcze niedopracowany. Ale tak jak przy malowaniu używa zazwyczaj jednego pędzla do jednego obrazu, tak przy rysowaniu pole do popisu ma cała feeria narzędzi: ołówki, kredki, węgiel, mazaki, pisaki czy też… długopisy. Niemal w każdej pracy istnieje element drewniany: krzesło, stołek, tzw. kobyłka, sztaluga czy pudełko. Artysta twierdzi, że to pomaga w komponowaniu lecz widz ma inne odczucia; to nie tylko pewne punkty odniesienia lecz też doskonałe dopełnienie obrazu.
Zarówno całość jak i poszczególne prace, przyciągają wzrok, wzbudzają zainteresowanie odbiorcy, a także przenoszą nas w świat wyobraźni.
       Twórca preferuje małe, kameralne uroczystości, bez błysku fleszy i mikrofonów, wywiadów i odpowiadania na dziesiątki pytań. Dlatego właśnie świetnie czuje się w naszej placówce, jest otwarty na propozycje i chętny do współpracy.
       Rolą naszej instytucji jest między innymi promocja młodych, zdolnych osób, dlatego właśnie cieszymy się, że możemy poprzez tę wystawę wspierać zainteresowania i pasję młodego artysty.

       Wystawę można oglądać w naszej placówce do końca marca.


Serdecznie zapraszamy!

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 63

W tym miesiącu: 156

W poprzednim miesiącu: 341

Wszystkich: 7273