Historia biblioteki

Zdjęcie przedstawia budynek Biblioteki w otoczeniu ogrodu.

Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie jest instytucją kultury, której początki sięgają przełomu 1956 i 1957 r. Najpierw działała jako filia biblioteki w Borowiczkach, natomiast od 1984 r., już jako Gminna Biblioteka Publiczna.

Lokalizacja Biblioteki zmieniała się wiele razy. Zaczynając od remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupnie, poprzez kwatery prywatne, Zajazd Mazowsze, Urząd Gminy, szkołę podstawową, kończąc na obecnym budynku dawnej szkoły, w którym mieści się od 2005r. nieprzerwanie do dzisiaj.

Gminna Biblioteka Publiczna w Słupnie jest usytuowana w malowniczym otoczeniu, w bliskim sąsiedztwie GOPS-u oraz  kościoła. Instytucja dysponuje trzema pomieszczeniami  usytuowanymi na parterze, są to trzy sale, w których mieści się wypożyczalnia, czytelnia główna, oraz wypożyczalnia dla dzieci z kącikiem zabaw i czytelnią internetową. Niewątpliwie mocną stroną placówki jest jej księgozbiór, który staramy się sukcesywnie poszerzać o coraz to ciekawsze egzemplarze. Obecnie liczy on już  ponad 25 tys. woluminów. Można tu znaleźć nie tylko pełen kanon lektur  szkolnych, ale także szeroki wybór literatury pięknej, popularnonaukowej oraz literatury dla dzieci i młodzieży.

Godziny otwarcia:

poniedziałek   8.00 - 18.00

wtorek   8.00 - 14.00

środa   8.00 - 14.00

czwartek   8.00 - 18.00

piątek   8.00 - 16.00

Katalogi on-line:

• Katalog biblioteki w Słupnie.

• Katalog centralny powiatu.

• Katalog biblioteki wojewódzkiej.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin: